Aktuality

22 nejlepších restaurací v České republice získalo prestižní ocení TŘEMI ZLATÝMI LVY

Praha, 28. listopadu 2018 – Celkem 22 ze 104 hodnocených a oceněných restaurací v České republice získalo nejvyšší známku kvality, TŘI ZLATÉ LVY v prestižním projektu Nejlepší restaurace pro rok 2019. Generálním partnerem projektu hodnocení restaurací je PPF banka. Ocenění ve formě známky s jedním, dvěma a třemi zlatými lvy získalo celkem 104 restaurací. Asociace hotelů a restaurací uvádí celkový počet restaurací v ČR na více než tři desítky tisíc.  V těchto dnech se na pultech knihkupectví objevuje knižně vydaný přehled oceněných restaurací pro rok 2019 s užitečnými informacemi pro návštěvníky a bohatým doprovodem fotografií interiérů restaurací a pokrmů. 

Nejvýše oceněné restaurace s pečetí se TŘEMI ZLATÝMI LVY nabízejí záruku neobyčejného zážitku, setkání s vrcholnou gastronomií a bezchybnou obsluhou (abecedně řazeno):

Alcron, Augustine Restaurant, Aureole , Bellevue, Coda, Field, Francouzská restaurace Art Nouveau, Grand Cru Restaurant & Bar, Kampa park, La Finestra in Cucina, La Veranda, Oblaca, Paloma Průhonice, Piano Nobile, Salabka Restaurant, Sarah Bernhardt Resturant, SOHO, Terasa u Zlaté studně, U malířů 1543, V Zátiší, Zdenek's Oyster Bar, Zlatá Praha.

O projektu hodnocení

Hodnocení restaurací vychází z pečlivě připravené metodiky a je realizováno týmem padesáti nezávislých hodnotitelů. Hodnotitelé projektu jsou zkušení gurmeti, hýčkaní nejlepšími restauracemi po celém světě, na jejich úsudek se můžeme vždy spolehnout. Hodnocení restaurací je průběžné a výsledky jsou platné pro celý rok po zveřejnění výsledků. Je důležité poznamenat, že nejde o komerční prezentace restaurací, restaurace za uvedení ve výběru nic neplatí a pořadí nemohou nijak ovlivnit. 

 

 

Aktuality

Z Lyonu si český kuchařský tým veze cenu za nejlepší chod z vepřového masa!

Z Lyonu si český kuchařský tým veze cenu za nejlepší chod z vepřového masa!  International Catering Cup je jednou z nejprestižnějších gastronomických soutěží na světě. Uskutečnila se v kolébce gastronomie ve francouzském Lyonu od 25. do 26.1. 2019. Zúčastní se jí 12 špičkových kulinářských (…)

Z Lyonu si český kuchařský tým veze cenu za nejlepší chod z vepřového masa!
Zážitková gastronomie

Radek David, Executive Chef mezi Prahou a Kyjevem

Radek David dostal svoji první nabídku na pozici šéfkuchaře ve svých 29 letech. Přijal ji a stal se šéfkuchařem v pražské restauraci La Veranda. Setkání s Yurijem Kolesnikem, restauratérem původem z Ukrajiny, který žije trvale v Česku, se pro Radka Davida a jeho kariéru stalo osudovým. Dnes je (…)

Radek David, Executive Chef mezi Prahou a Kyjevem
Aktuality

Představujeme šéfkuchaře a patriota Jaroslava Sapíka

Jaroslav Sapík, jak sám říká, vyrůstal v kuchařské rodině. Z matčiny strany se rodina kuchařskému řemeslu věnuje již od 17. století a působila hlavně na jižní Moravě, v Čechách, Bavorsku, Vídni, Tyrolsku a také u předních šlechtických rodů. Dnes se Pavel Sapík se svojí manželkou co nejlépe (…)

Představujeme šéfkuchaře a patriota Jaroslava Sapíka
Aktuality

První český šéfkuchař, který dostal michelinovu hvězdu

Kdo si myslí, že první hvězdy rozdával Michelin českým šéfkuchařům v nedávné době, tak ten se velmi plete. Psal se rok 1980, v tehdejším Československu vládli komunisté a západ byl pro většinu ukrytý za neprostupnou železnou oponou. Šéfkuchař, absolvent hotelové školy v Piešťanech, Pavel (…)

První český šéfkuchař, který dostal michelinovu hvězdu